Jak wybrać zdrowe, dietetyczne słodycze?

Słodycze to produkty, które należy unikać w codziennej diecie. Ze względu na ryzyko chorób, a także możliwość uzależnienia się, powinniśmy jeść w ograniczonych ilościach. Na polskim rynku istnieją tak zwane zdrowe słodycze, czyli zamienniki zwykłych słodyczy, które są źródłem pustych kalorii. W diecie odchudzającej należy sięgać po dietetyczne słodycze, a zwłaszcza po bardzo zdrowe desery, które można samemu przygotować w domu. Jedzenie zwykłych słodyczy w bardzo niewielkich ilościach nie powinno nikomu zaszkodzić. Natomiast bardzo wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez słodkości, które często stanowią zamiennik zbilansowanej diety oraz zastępują wartościowy posiłek. Przed sięgnięciem po ciastko, wafelek, batonika należy zastanowić się jak cukier, wpłynie na nasz organizm.

Po jaki zdrowy deser powinniśmy codziennie sięgać?

Zdecydowanie nie powinniśmy unikać wszystkich słodyczy. Możemy znaleźć wśród nich wiele ciekawych propozycji, które stanowią świetna alternatywę dla zwykłych cukierków. Jednym z takich słodyczy, po które powinniśmy sięgać każdego dnia, jest gorzka czekolada. Dostarcza organizmowi niesamowite ilości potasu i magnezu. To pierwiastki, które stanowią element niezbędny do prawidłowej pracy układu nerwowego, a przede wszystkim mózgu. Zdrowe słodycze jak czekolada to bogactwo antyoksydantów, są to związki o właściwościach przeciwutleniających. Hamują one działanie wolnych rodników na organizm, a w ten sposób opóźniają proces starzenia się, a także zapobiega rozwojowi wielu chorób. Zdrowe słodycze to również sezamki, które jak nazwa nam podpowiada, składa się z ziaren sezamu. Te zdrowe słodycze posiadają wiele walorów zdrowotnych. Ziarna sezamu zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, które działają korzystnie na mózg, włosy, serce.

Jakie słodycze jeść będąc na diecie?

Zdrowe słodycze warto zrobić samemu w domu. Takie słodycze są zdecydowanie lepsza alternatywą niż zwykłe sklepowe cukierki lub ciastka, ponieważ my sami decydujemy co powinno się znaleźć w naszym deserze.